USEFUL RESULTS WEBSITES

shannonsports.ie

mylaps.com

Results Archive

loading ... (takes approx 30 secs)
All results

Results for 3/4 August 2019

LIMERICK M C HILLCLIMB AT GLENROE, KILMALLOCK, CO LIMERICK (ROUND 9 OF PACK & PALLET NATIONAL HILLCLIMB/SPRINT CHAMPIONSHIP) (DAY 1):

1 Rob Dwane (OMS 25) 74.99s,

2 Brian Kirwan (Peugeot 205) 85.75s,

3 Russell Stanworth (Reynard RF81 Opel) 86.08s,

4 Aidan Courtney (Peugeot 106) 86.66s,

5 John Mahon (DJ-ADS1 Hayabusa) 86.86s,

6 Dara Fay (Suzuki Swift) 87.10s,

7 Damien Walsh (Supercar RT2000) 88.19s,

8 Trevor Roche (Civic) 88.25s,

9 Paul Hamill (Tiger Avon Suzuki) 88.69s,

10 Tommy Gardiner (Civic) 88.92s.

Class winners: Russell Stanworth, Brian Kirwan, Aidan Courtney, John Mahon, Damien Walsh, Trevor Roche, Gary Cunningham (Mini Z Car), Jack Deegan (Peugeot 205), Seamus Anderson (Anglia), Siobhan McCann (Sheane VW), Mark Halligan (Seicento), Ed Cassidy (Iona Special).

 

LIMERICK M C HILLCLIMB AT GLENROE, KILMALLOCK, CO LIMERICK (ROUND 10 OF PACK & PALLET NATIONAL HILLCLIMB/SPRINT CHAMPIONSHIP) (DAY 2):

1 Rob Dwane (OMS 25) 73.00s,

2 Russell Stanworth (Reynard RF81 Opel) 82.00s,

3 Gary Cunningham (Mini Z Car) 83.61s,

4 John Mahon (DJ-ADS1 Hayabusa) 84.70s,

5 Paul Hamill (Tiger Avon Suzuki) 84.88s,

6 Dara Fay (Suzuki Swift) 84.95s,

7 Brian Kirwan (Peugeot 205) 85.49s,

8 Aidan Courtney (Peugeot 106) 86.53s,

9 Tommy Gardiner (Civic) 86.80s,

10 Damien Walsh (Supercar RT2000) 87.22s.

Class winners: Russell Stanworth, Gary Cunningham, Aidan Courtney, John Mahon, Paul Hamill, Nigel Roche (Civic), Dara Fay, Jack Deegan (Peugeot 205), Mick Boland (Nova), Siobhan McCann (Sheane VW), Mark Halligan (Seicento), Ed Cassidy (Iona Special).

 

MUNSTER C C ENDURANCE TRIAL AT KILMURRY, CO CORK (ROUND OF COFFEE EXPERIENCE ENDURANCE TRIAL CHAMPIONSHIP):

1 Derek Butler/Oisin Sherlock (Toyota Starlet) 6m 41s,

2 Sean Daly/Darren O’Mahony (Toyota Starlet) 7m 16s,

3 Peter Barrable/Conor Mohan (Toyota Starlet) 7m 45s,

4 Andrew Wedlock/Ellis Tiernan (Toyota Starlet) 8m 12s,

5 Karl O’Donoghue/Evin Hughes (Toyota Starlet) 8m 26s,

6 Graham O’Donoghue/William Kelly (Toyota Starlet) 8m 32s.

Navigation Cars:

1 Colin Sheridan/Owen Sheridan (Toyota Starlet) 8m 09s,

2 David Forde/Patrick O’Leary (Toyota Starlet) 9m 10s,

3 David Daly/Ruaidhri Nash (Ford Fiesta) 12m 23s.

Class winners: Nicole Drought/Aaron McElroy (Nissan Micra) 8m 44s,

Andrew Wedlock/Ellis Tiernan,

Karl O’Donoghue/Evin Hughes,

Mac Kierans/Muireann Hayes (Mitsubishi Colt) 8m 43s,

Graham O’Donoghue/William Kelly.

Calendar Of Events

Upcoming Fixtures

GOOGLE MAPS

WEATHER FORECAST