USEFUL RESULTS WEBSITES

shannonsports.ie

mylaps.com

Results Archive

loading ... (takes approx 30 secs)
All results

Results for 25/26 January 2020

SKIBBEREEN & DISTRICT C C 100 ISLES NAVIGATION TRIAL AT AUGHAVILLE, CO CORK (ROUND 6 OF MOTORSPORT IRELAND NATIONAL CHAMPIONSHIP AND ROUND 4 OF MUNSTER CHAMPIONSHIP):

1 Diarmuid French/Brian O’Mahony (Subaru Impreza) 8 marks,

2 James Fitzgerald/Ken Carmody (Subaru Impreza) 38m,

3 Aidan Sherry/Oisin Sherlock (Subaru Impreza) 48m,

4 Colm O’Donovan/Sam Conway (Toyota Starlet) 161m,

5 Trevor O’Callaghan/Patrick O’Leary (Subaru Impreza) 164m,

6 Gar Collins/Danny McKenna (Subaru Impreza) 166m,

7 Eric Calnan/Eamon Creedon (Subaru Impreza) 177m,

8 Brian Duggan/Eoin Treacy (Toyota Starlet) 199m,

9 Darren O’Mahony/Shane Kenneally (Subaru Forester) 270m,

10 Chris Brady/David Beamish (Subaru Impreza) 320m,

11 Matt Hume/Enda Hume (Subaru Impreza) 423m,

12 Ray O’Neill/Dylan Doonan (Subaru Impreza) 475m.

Semi-experts: 1 Matt Hume/Enda Hume.

Novices: 1 Colm O’Donovan/Sam Conway, 2 Gar Collins/Danny McKenna, 3 Darren O’Mahony/Shane Kenneally.

Beginners: 1 Eric Calnan/Eamon Creedon, 2 Brian Duggan/Eoin Treacy, 3 Ray O’Neill/Dylan Doonan.


DONEGAL M C LAGOON BAR AND RESTAURANT MINI STAGES RALLY AT TERMON, CO DONEGAL:

1 Ryan Loughran/Gareth Doherty (Escort) 50m 14s,

2 Damien Gallagher/Mac Walsh (Escort) 50m 18s,

3 Johnny Jordan/Paddy McCrudden (Starlet) 51m 23s,

4 Aaron McLaughlin/Darren Curran (Lancer Evo 9) 51m 30s,

5 Martin Toner/Sharon Clarke Moore (Escort) 51m 59s,

6 William McFadden/Demi McFadden (Escort G3) 52m 33s,

7 J R McDaid/Eamonn Doherty (Escort) 52m 42s,

8 Paddy McDaid/Timmy Lunn (Escort) 52m 43s,

9 Christy Gallagher/Lee Cullen (Starlet) 53m 02s,

10 Alexander Cochrane/Chris Johnson (Escort) 53m 04s.

Juniors: 1 Neil Brogan/Danny Cannon (Civic) 56m 36s,

2 Mickey Browne/Sean Browne (Civic) 58m 29s,

3 Ryan Diver/Declan Boyle (Civic) 59m 23s.

LEINSTER M C KEHOE CUP SPORTING TRIAL AT SUGAR LOAF MOUNTAIN, CO WICKLOW:

1 Fergil Gregory (Erskine-Yamaha) 9 marks,

2 Morgan Evans (Mog-Honda) 13m,

3 Siobhan McCann (JMcVW) 16m,

4 Philip Hughes (Hughes-Honda) 16m,

5 Paul Needham (Erskine-Honda) 16m,

6 Alan Watkins (Sheane VW) 17m,

7 Paddy Redmond (VW) 17m,

8 Dennis Burke (VW) 18m,

9 Enda Byrne (VW) 19m,

10 John Bolton (Grasshopper VW) 20m,

11 Ian Sweeney (Sweeney-Suzuki) 20m,

12 Roy Stewart (Erskine-Harley Davidson) 21m.

Grade winners: Morgan Evans, Alan Watkins, Paddy Redmond, Nicola Watkins (Sheane VW) 29m.

Junior Award: Jack Gregory (Erskine-Yamaha) 30m.

Calendar Of Events

Upcoming Fixtures

GOOGLE MAPS

WEATHER FORECAST